"Szkoła dla rodziców i wychowawców" - doskonały czas

17 stycznia zakończyliśmy pierwszą edycję warsztatów prowadzonych według programu "Szkoła dla rodziców i wychowawców". Spotykaliśmy się w każdy piątek w godzinach od 16 - 19. Odbyło się 10 bardzo owocnych spotkań podczas których uczyliśmy się budować właściwe relacje ze swoimi dziećmi, dostrzegać ich potrzeby i właściwie na nie reagować. Zakwestionowaliśmy niektóre stereotypy i mity wychowawcze.

szkola-dla-rodzicow-i-wychowawcow-I-1

Ciężko było się rozstać. Rodzice wysoko ocenili wartość treści przekazywanych na warsztatach i ich skuteczność w radzeniu sobie ze swoimi pociechami, które czasami potrafią sprawiać nam niemałe trudności wychowawcze. Przyznali, że warto uczestniczyć w takich spotkaniach, bo wiele się z nich wynosi. Można skorzystać z doświadczeń wychowawczych innych rodziców i po prostu miło spędzić  czas.

szkola-dla-rodzicow-i-wychowawcow-I-2

Chcemy prowadzić kolejne edycje warsztatów, na które zapraszamy już dziś.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się telefoniczne (29 – 757 38 79) lub osobiste w sekretariacie poradni.

Po zakończonych zajęciach otrzymaliśmy od osób  uczestniczących w warsztatach następujące podziękowania:

Jest mi niezwykle miło, że mogłam uczestniczyć w warsztatach "Szkoła dla rodziców" prowadzonych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tłuszczu. Było to 10 spotkań, na których otwierałam ze zdziwienia oczy, że wcześniej nie zwróciłam na poruszane aspekty uwagi.

Jestem mamą trójki dzieci, która jednocześnie prowadzi własny biznes. Nie ukrywam, że jest ciężko bo wielu spraw nie jestem w stanie dopilnować. Dzięki tym warsztatom dowiedziałam się, że nie zawsze muszę być najlepszą mamą i mogę się też przyznać do błędu.

Był to doskonały czas, kiedy na spokojnie, bez dzieci i emocji, mogłam przeanalizować wiele aspektów korzystając na bieżąco z fachowej porady. Zajęcia były prowadzone
w takiej formie, że sama uświadomiłam sobie, co mogę poprawić w naszych relacjach.

Po tym szkoleniu uważam, że bardziej potrafię się wczuć w emocje dziecka,
że bardziej je rozumiem, ale też lepiej zdaję sobie sprawę, iż to ja i mój mąż kształtujemy nasze "słoneczka", a jest to bardzo ważna sprawa. A przecież nikt tego nas nie uczy, więc warto korzystać z takich szkoleń, aby było w domu lepiej.

Bardzo dziękuję za otwarcie mi oczu.

Agnieszka Reda

 

Udział w warsztatach dla rodziców to ciekawe doświadczenie. Zweryfikowałam swoje stanowisko wobec kary i zrozumiałam, że dziecko ma prawo przeżywać różne emocje, te negatywne również. Miłe i kompetentne prowadzące sprawiły, że łatwiej nam było się otworzyć i opowiedzieć o swoich problemach czy wątpliwościach.  

Bożena

Aktualności

Słowa dają moc

artykuly

zdjecia-1

Joomla templates by Joomlashine