29 kwietnia 2016r. - zakończenie projektu " Nie dla przemocy wobec dzieci"

29 kwietnia 2016 r.

Spotkaliśmy się przed budynkiem Poradni w Tłuszczu, ponieważ wszyscy uważamy że klaps=przemoc, nie jest metodą dyscyplinowania nikogo, a już na pewno nie dzieci.

To problem. Aby go rozwiązać zespół pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tłuszczu, na czele z Panią Psycholog Sylwią Wysocką, opracował i wdrożył projekt profilaktyczno-edukacyjny „ Nie dla przemocy wobec dzieci".
Jego celem było szerzenie w lokalnym społeczeństwie wiedzy na temat innych sposobów dyscyplinowania dzieci, które nie godzą tak oczywiście i drastycznie w rozwój emocjonalny i społeczny młodych ludzi.
W ramach projektu prowadziliśmy kampanię informacyjną na Facebook i stronie internetowej poradni, przeprowadziliśmy szereg spotkań z rodzicami, nauczycielami i dziećmi na temat na temat alternatywnych sposobów dyscyplinowania dzieci, wychowania w różnych etapach rozwoju człowieka, właściwych sposobów komunikacji, agresji rówieśniczej, sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami.
Prowadziliśmy spotkania dla pracowników oświaty przy współudziale policji na temat właściwego reagowania w sytuacji przemocy wobec dzieci i współpracy pomiędzy różnymi instytucjami w tym zakresie.
Opracowaliśmy konspekty zajęć dla nauczycieli do realizacji w szkołach podczas godzin wychowawczych .
Zaproponowaliśmy szkołom, przedszkolom,  aby w swoich programach wychowawczych umieściły takie ważne daty jak :

   • 2 października - Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
   • 10 października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
   • 19 listopada - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci
   • 20 listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
   • 10 grudnia - Dzień Praw Człowieka
   • 30 kwietnia - Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

z propozycjami ich zagospodarowania.

Wspólnie udało nam się bardzo dużo zmienić w świadomości wielu osób.
Podsumowaniem projektu był konkurs plastyczny i teatralny w placówkach, którego rezultatem było 26 przepięknych, mądrych plakatów z różnych szkół z terenu działania Poradni i dwa przedstawienia teatralne w wykonaniu klasy V B ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kielaka w Postoliskach.
Nagrodziliśmy 42 osoby i wręczyliśmy 50 dyplomów.
O 11. 30 wypuściliśmy tysiące baniek mydlanych do nieba wyrażając w ten sposób, swój publiczny brak akceptacji wobec bicia dzieci.
W naszym spotkaniu wzięło udział ponad 250 osób i znamienici goście ze Starostwa Powiatu Wołomińskiego z Panem Wicestarostą Adamem Łossanem na czele.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie  i udział wszystkim zgromadzonym.
Ci , którzy nie mogli do nas przybyć, wzorem roku ubiegłego, wyszli przed szkoły, przedszkola, miejsca pracy i wypuścili razem z nami bańki do nieba, a następnie przysłali nam zdjęcia ze swoich akcji.

Dziękujemy :)

Słowa dają moc

zdjecia-1

Joomla templates by Joomlashine