Nie dla przemocy wobec dzieci Finał 2018

W trzeciej edycji poradnianego projektu profilaktyczno-edukacyjnego „Nie dla przemocy wobec dzieci” w wersji na rok 2018 „Nie dla przemocy wobec dzieci w Internecie i grach komputerowych” wzięło udział 10 placówek, a 52 osoby wzięły udział w konkursie plastycznym.

Nasze wydarzenie swoim patronatem objęło: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Mazowiecki Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta i Gminy Tłuszcz. Patronat medialny: Radio FAMA Wołomin.

Był to ostatni finał naszego projektu.

W ramach tegorocznej realizacji projektu przeprowadziliśmy w placówkach z terenu działania poradni kilkanaście spotkań, prelekcji i warsztatów dla rodziców, uczniów i nauczycieli na temat zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni.

Były to bardzo ciekawe i owocne spotkania. Staraliśmy się dotrzeć do dorosłych, którzy zmieniając siebie, swoją postawę wobec różnych, codziennych zagrożeń mogą zmienić życie najmłodszych na lepsze, w kwestii ich bezpieczeństwa w realu i on-line.
Niestety nie dysponujemy filmem z tego finału.

 

Nie dla przemocy wobec dzieci Finał 2017

Druga edycja Poradnianego Projektu Profilaktyczno-Edukacyjnego „ Nie dla przemocy wobec dzieci” pod hasłem „Mam prawo do …” – Czyli mówiliśmy o prawach dziecka w szerokim rozumieniu tego słowa.

Do tej edycji przystąpiło 11 placówek z terenu działania poradni, a 55 osób wzięło udział w konkursie plastycznym. Trzy szkoły przygotowały krótkie formy teatralne.

Główna część wydarzenia w tym roku, z powodu deszczowej pogody odbyła się, w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu oraz na placu przed siedzibą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tłuszczu. Dołączyły do nas również inne placówki oświatowe z terenu działania Poradni oraz z całego kraju, m.in. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Piekarach, Niebieska Linia, PWN Wydawnictwo Szkolne.

Momentem kulminacyjnym naszego spotkania było jak zwykle puszczanie baniek mydlanych do nieba jako symbol protestu przeciwko przemocy wobec dzieci. Ci, którzy nie mogli do nas przybyć tradycyjnie zostali poproszeni o włączenie się do udziału w obchodach na terenie swoich placówek i w geście solidarności wypuszczenie do nieba o 11:30 tysięcy baniek mydlanych oraz przysłanie do Poradni fotorelacji z wydarzenia, które były sukcesywnie publikowane na stronie www Poradni i na profilu Facebook Poradni.

Następnie na sali gimnastycznej trwały gry i zabawy ruchowe, konkursy dla dzieci i rodzin prowadzone przez pracowników poradni i wolontariuszy.

Udzieliłyśmy również wywiadu w Radiu FAMA. Posłuchaj na stronie Ra FAMA

 

Finał całorocznego, poradnianego projektu profilaktyczno-edukacyjnego „Nie wobec bicia dzieci” 2016.

Pierwsza edycja Poradnianego Projektu Profilaktyczno-Edukacyjnego „Nie dla przemocy wobec dzieci” pod hasłem „Nie wobec bicia dzieci”.

Podczas całorocznych działań w na terenie szkół i poradni mówiliśmy o prawidłowych relacjach w rodzinie i grupie rówieśniczej. Prezentowaliśmy skuteczne nieprzemocowe sposoby dyscyplinowania dzieci, zasady wychowania w różnych etapach rozwoju człowieka, omawialiśmy właściwe sposoby komunikacji, sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami. Przygotowaliśmy konspekty zajęć dla wychowawców uczniów klas I-VI i starszych.

W projekcie wzięło udział 8 szkół z terenu działania poradni. Do konkursu plastycznego przystąpiły 42 osoby, które wykonały plakaty promujące nasze przedsięwzięcie oraz dwie szkoły przygotowały krótkie formy teatralne pod hasłem –
„Bicie nie wychowuje”

Realizacja filmu: Fotografia O.K. Kamil Olechwirowicz